Ładowanie

Działy Czasopisma

pomysl-na-kampaniePOMYSŁ NA KAMPANIĘ


Wybierz pomysł adekwatny do wyznaczonych celów


Omawiamy kreatywne pomysły na skuteczne kampanie marketingowe, które sprawdziły się w realiach samorządu i które z powodzeniem możesz wykorzystać również w Twojej gminie.

W każdym numerze MwU wybieramy jeden cel i proponujemy różne działania, za pośrednictwem których będziesz mógł go zrealizować. Aby łatwiej było porównać proponowane koncepcje, przedstawiamy je w postaci tabel, zestawień i specyfikacji obejmujących zespół określonych aktywności, odbiorców, kalkulacje budżetowe oraz czas wdrażania i realizacji pomysłu

Czytaj więcej

instrukcja-obslugi-promocjiINSTRUKCJA OBSŁUGI PROMOCJI


Dobierz skuteczne narzędzia promocji i sprawdź, jak ich użyć


Dostarczamy gotowych wskazówek, niezbędnych do realizacji wybranej koncepcji marketingowej.

Pokażemy m. in.: jak krok po kroku tworzyć materiały i przekazy promocyjne, podpowiemy w jaki sposób wykreować dobry produkt turystyczny, przedstawimy gotowe scenariusze eventów oraz doradzimy, o czym musisz pamiętać podczas organizacji wydarzenia, podsuwając gotowe plany promocji, kalkulacje oraz checklisty.

Czytaj więcej

innowacje-w-zasiegu-rekiINNOWACJE W ZASIĘGU RĘKI


Wyróżnij swoje miasto lub gminę korzystając z nowatorskich rozwiązań


Przeanalizujemy nowoczesne rozwiązania internetowe, dzięki którym skutecznie wypromujesz swoje miasto.

Dzięki nam nie tylko poznasz najnowsze nowinki technologiczne, ale również dowiesz się, jak je wykorzystać na gruncie administracji publicznej. Każdy artykuł w tym dziale to samouczek, dzięki któremu postawisz pierwsze kroki w świecie nowych aplikacji, narzędzi i programów oraz sukcesywnie poznasz ich bardziej zaawansowane możliwości.

Czytaj więcej

prawo-know-howPRAWO KNOW-HOW


Upewnij się, że Twój pomysł jest zgodny z obowiązującym prawem


Przytoczymy zgodne z obowiązującym ustawodawstwem i orzecznictwem porady prawników.

Nasi eksperci podpowiedzą, w jaki sposób przeprowadzić poszczególne działania marketingowe, żeby nie zakwestionowana ich żadna kontrola. Nauczymy Cię, jak w praktyce stosować przepisy nowego prawa zamówień publicznych, prawa autorskiego oraz jak współpracować z agencjami, by nie narazić urzędu na straty.

Czytaj więcej

marketingowa-mapa-drogowaMARKETINGOWA MAPA DROGOWA


Myśl perspektywicznie


Wgłębimy się w szerszy kontekst działań i perspektywę czasową poprzez wpisanie działań marketingowych w daleko idący plan.

Doradzimy, jak wytyczyć długoterminowe cele, pokażemy sposoby na eksponowanie mocnych stron gminy i znajdowanie wyróżników, które przyciągną turystów oraz inwestorów i przede wszystkim wskażemy, jak wytyczyć drogę dla spójnych działań promocyjnych.

Czytaj więcej

miara-sukcesuMIARA SUKCESU


Sprawdź skuteczność swoich działań


Weźmiemy pod lupę proste narzędzia, które ułatwią zmierzenie skuteczności podjętych działań promocyjnych.

Ten dział MwU jest w pełni poświęcony wskaźnikom efektywności, które pozwolą wydziałowi promocji na samodzielne monitorowanie i analizę podjętych działań. Podpowiadamy w nim, jak dobrać właściwe mierniki skuteczności do wykorzystywanych instrumentów marketingowych, prezentujemy narzędzia do zbierania danych i ich analizy oraz dostarczamy wskazówek, co powinny zawierać raporty ewaluacyjne.

Czytaj więcej

proste-sposoby-na-kryzysPROSTE SPOSOBY NA KRYZYS


Sprawdź jak reagować na problemy, zanim się pojawią


Pokażemy, jak przewidywać nieprzewidziane i podpowiemy, jak uniknąć kłopotów, które mogą odbić się niekorzystnie na wizerunku miasta lub gminy.

Podpowiemy, jak prawidłowo reagować w sytuacji kryzysowej, wyznaczać potencjalne obszary nadchodzącego kryzysu oraz przedstawimy efektywne metody na uniknięcie nieprzyjemnych wpadek w trakcie komunikacji – zarówno przez Internet, jak i na żywo.

Czytaj więcej

pod-patronatem-mwuPOD PATRONATEM MWU


Dowiedz się, jakie inicjatywy i projekty są warte uwagi


Wskażemy rozmaite projekty, targi, konferencje i inicjatywy, które dobrze jest śledzić, aby zawsze być na czasie z bieżącymi trendami.

Omawiane i polecane przez nas wydarzenia stanowią szczególnie ważne dla każdego, kto zajmuje się marketingiem i public relations w urzędzie, zestawienie. Skupiamy się wyłącznie na inicjatywach, dzięki którym można uzyskać jak najlepsze wyniki w promowaniu gminy.

Czytaj więcej

wydarzeniaWYDARZENIA


Poznaj terminy istotnych dla promocji gmin eventów


Przygotujemy odpowiednie zestawienia rozmaitych, związanych z branżą marketingową i promowaniem miast i gmin wśród inwestorów oraz turystów.
Naszym celem jest to, aby nasi czytelnicy zawsze byli na bieżąco, dlatego zbieramy wszystkie informacje na temat rozmaitych ważnych wydarzeń i przygotowujemy podsumowania, które w przejrzysty sposób je prezentują.

Czytaj więcej