Ładowanie

Organizujemy miejski konkurs na Facebooku

Przeprowadzenie konkursu na Facebooku jest świetnym sposobem nie tylko na promocję miasta czy określonego wydarzenia, lecz również szansą na rozpowszechnienie samego fanpage’u. Jak się do tego zabrać, aby zachęcić mieszkańców do udziału?

PO CO MIASTU KONKURS NA FACEBOOKU?

Jeżeli prowadzimy miejski fanpage, mamy wiele możliwości urozmaicenia publikowanych treści i zachęcania odbiorców do czytania naszych informacji. Zwłaszcza, że jednostka gminna nie musi się „nachalnie reklamować” ani kierować typowo biznesowymi celami zarobkowymi. To ogromna zaleta i komfort, z którego często nie zdają sobie sprawy urzędnicy.

Oczywiście urząd, tak jak każda inna firma, chce (i powinien) pokazać się w dobrym świetle. Jednak nie musi bezpośrednio konkurować z innymi jednostkami samorządowymi. Urząd Miasta może wspierać w zakresie komunikacji w Internecie jednostki samorządowe oraz (w ograniczonym zakresie) komercyjne. Mam tutaj na myśli między innymi ośrodki kultury, edukacji publicznej, biblioteki, teatry czy sale koncertowe.

Na Facebooku wręcz „opłaca się” być prospołecznym i nie zamykać się tylko na własne publikacje. Urząd może promować wydarzenia rozrywkowe, jednocześnie uatrakcyjniając własny fanpage. I właśnie tutaj najlepiej sprawdzi się miejski konkurs. Dzięki temu stworzymy ciekawą informację, która wygeneruje ruch na naszej stronie, mimo że będziemy pisać o wydarzeniu z innego fanpage’u.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23  Strona 24  Strona 25  Strona 26

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

innowacje w zasięgu ręki

AGATA KRYPCZYK PAŹDZIERNIK 5 (5) 2017

Grafiki bez Photoshopa, czyli graficzne DIY bez dodatkowych kosztów

Bez względu na to, czy działamy offline, czy online grafika stanowi nierozłączny element każdej akcji marketingowej. Utrzymanie stanowiska grafika generuje dodatkowe koszty – oprócz pensji należy przecież zapewnić dobry sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie. Wszyscy doskonale wiemy, że środki na takie cele są w urzędzie ograniczone. Na szczęście przychodzą nam z pomocą intuicyjne i darmowe programy, które pozwalają tworzyć piękne grafiki bez szczególnych umiejętności.

innowacje w zasięgu ręki

RADOSŁAW KNESZ PAŹDZIERNIK 5 (5) 2017

Jak komunikować się z mieszkańcami? Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego

Za ich pomocą możemy informować o wydarzeniach miejskich, zmianach organizacji ruchu czy zapisach do przedszkoli. Można je także włączyć w system ostrzegania, by uprzedzać o burzy czy nawałnicy. Mowa o powiadomieniach web push, które mogą stać się doskonałym uzupełnieniem już istniejących miejskich kanałów komunikacji z mieszkańcami.